Dzień dobry, przesyłka do odbioru :) Medicovent startuje z pilotażowym programem badań wysyłkowych.

2022-12-20

Jeśli nie masz czasu, aby przyjść do poradni, masz wątpliwości co do stanu swojego serca, odczuwasz kołatania lub chcesz się po prostu przebadać profilaktycznie, pomyśl o holterze EKG, lub ciśnieniowym z wysyłką do domu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, uruchomiliśmy program wysyłkowych badań. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się badania całodobowego monitorowania ciśnienia krwi, pozwalające wykryć nie tylko nieprawidłowe wartości ciśnienia w ciągu całego dnia, ale również pomagające zdiagnozować obturacyjny bezdech senny i skierować pacjenta na dalszą diagnostykę np. do poradni pulmonologicznej, czy pracowni polisomnograficznej. 

Badania holterowskie EKG

Niemniej przydatne jest 24-godzinne badania holterowskie EKG, czyli rytmu serca. Holter serca wykonywany jest przede wszystkim osobom, u których występują zaburzenia rymu serca. Może być to m.in. przyspieszona lub spowolniona akcja serca, nierówny puls czy też kołatanie. Badanie pozwala wykluczyć nieprawidłowości w przewodzeniu impulsów elektrycznych. Jest też stosowane, jeżeli występują omdlenia i utrata przytomności, których źródłem mogą być zaburzenia kardiologiczne. Holter EKG jest ponadto zalecany u pacjentów zmagających się z chorobą niedokrwienną serca. Jest też dobrym sposobem na monitorowanie pracy wszczepionego rozrusznika. Na badanie Holtera może zostać skierowany pacjent, który skarży się na zawroty głowy, napady duszności oraz problemy z oddechem.

Zamówienie badania jest bardzo proste: 

  • skontaktuj się z naszą rejestracją pod numerem 690 900 965 lub
  • napisz mail na adres badania@medicovent.com
  • ustal zakres badania i…
  • odbierz paczkę z urządzeniem w paczkomacie nieopodal swojego domu.
  • W pudełku prócz urządzenia znajdziesz prostą instrukcję jak założyć urządzenie, w jakim miejscu ciała i w jaki sposób nakleić elektrody lub założyć mankiet do pomiaru ciśnienia oraz jak aktywować urządzenie.

Po zakończeniu badania, które trwa zazwyczaj 24 godziny, spakuj aparat do pudełka, w którym do Ciebie trafił i włóż do paczkomatu. Resztą zajmiemy się my i nasz kardiolog.

Wynik badania otrzymasz niezwłocznie po opisaniu na swoją pocztę mailową z podpisem elektronicznym swojego kardiologa.

Pamiętaj przy tym, że najważniejsza jest osobista wizyta i badanie wysyłkowe nie może zastąpić diagnostyki w gabinecie lekarskim.

Urządzenia przed każdą wysyłką są dezynfekowane oraz przygotowywane do łatwego założenia.


Nie trać czasu na stanie kolejce po diagnozę. Przeznacz czas na ruch po zdrowie.